Centrum nauki Lava Centre na Islandii

 

Pośród rozległych islandzkich równin, w nowoczesnym budynku, który znakomicie komponuje się z surowym krajobrazem wyspy, znajduje się niezwykłe centrum nauki Lava Centre. Choć jego okolica może wydawać się spokojna, w pobliżu jest aż pięć aktywnych wulkanów, w tym słynny Eyjafjallajökull, o którym mówiły media w 2010 roku, kiedy to spowodował zatrzymanie międzynarodowego ruchu lotniczego.

 

Dzięki takiej lokalizacji centrum nauki Lava Centre jest doskonałym miejscem do prowadzenia badań i promowania wiedzy na temat wulkanów oraz trzęsień ziemi. Przewiduje się, że obiekt będzie odwiedzać 130–150 tys. osób rocznie. Na zwiedzających czeka imponująca interaktywna ekspozycja odwzorowująca mechanizmy natury, które ukształtowały Ziemię. Goście Lava Centre mogą zdobywać wiedzę o wulkanach, erupcjach, wylewach lawy, ryftach, uskokach i powodziach lodowcowych, korzystając z ośmiu atrakcji. Wśród nich są: Korytarz wulkaniczny, Geologiczny glob, Korytarz trzęsień ziemi, Ogniste serce Islandii, Korytarz lawy, Wprowadzenie do wulkanologii oraz Korytarz popiołu.

 

Kliknij tutaj aby przeczytać cały artykuł >

Vivitek dąży do zapewnienia najwyższego poziomu satysfakcji i oferuje program dla regionu EMEA, w którym wszystkie projektory Vivitek są objęte gwarancją na wypadek awarii przez okres dwóch, trzech lub pięciu lat, w zależności od modelu i czasu pracy urządzenia.

Zachęcamy do kontaktu - dziel się z nami swoimi sugestiami i opiniami, abyśmy mogli się rozwijać dla naszych klientów.